Hop op een deelfiets!

Gepubliceerd op  vrijdag 24 okt 2025 om 13:00 uur
Nog een kort stukje te overbruggen na je bus- of treinrit? Of heb je zelf geen fiets en wil je een tochtje maken door Tielt of een van onze deelgemeenten? Sinds begin september kan je gebruikmaken van de appelblauwzeegroene deelfietsen van Hoppy.

Je vindt de fietsen aan het station, in de Ter Borchtlaan en op de Goethalsplaats. De Hoppy-fietsen maken deel uit van een bredere lancering: vervoerregio Midwest rolt in totaal 130 gewone en 130 elektrische fietsen uit over 32 Hoppinpunten. Dit past binnen Hoppin, de toekomstgerichte Vlaamse visie op mobiliteit die de overstap van de wagen naar duurzame vervoersmiddelen zoals stappen, fietsen, deelmobiliteit en openbaar vervoer aanmoedigt.


Locaties in Tielt en Meulebeke

  • Tielt: 10 elektrische deelfietsen aan het station.

  • Meulebeke: 5 elektrische deelfietsen in de Ter Borchtlaan (kruispunt Baronielaan) en 5 op de Goethalsplaats.
    Later komen er ook gewone fietsen bij.


Hoe werkt Hoppy?

  1. Download de Hoppy-app via behoppy.be.

  2. Selecteer een vrije fiets in je buurt.

  3. Scan de QR-code op het stuur om je rit te starten; de fiets ontgrendelt automatisch.

  4. Laat de fiets achter in een drop-off zone naar keuze aan het einde van je rit. Deze zones zijn duidelijk aangegeven in de app en op het terrein.

  5. Je betaalt per rit of kiest voor een abonnement. Tijdens je rit kan je de fiets tijdelijk pauzeren. Je kan je rit ook vooraf plannen.


Tarieven

E-bike:

  • 30 minuten = € 0,50

  • 1 uur = € 1,00

  • 12 uur = € 3,00

  • 24 uur = € 5,00

  • Per minuut pauze = € 0,01

Gewone fiets:

  • 30 minuten = € 0,50

  • 1 uur = € 1,00

  • 12 uur = € 2,00

  • 24 uur = € 3,00

  • Per minuut pauze = € 0,01

Maandabonnement (e-bike of gewone fiets):

  • € 5,00

  • Inclusief 60 minuten rijden en 120 minuten pauzeren per dag


Blue-bike en autodelen

  • Sinds 2018 stelt het stadsbestuur, in samenwerking met de NMBS, ook acht Blue-bikes ter beschikking aan het station van Tielt.

  • Daarnaast zijn er in Tielt vier deelwagens beschikbaar: twee van Cambio en twee van Claus2you.

  • In Meulebeke staan nog eens twee Claus2you-deelwagens klaar.

Door te investeren in deelmobiliteit kiest onze stad voor een duurzame toekomst.

Meer info: behoppy.be

Thema's

Naar top